2016 KPSS sonuçları açıklandı…!

2016 KPSS sonuçları açıklandı…!

kpss-sonuclari-640x360Geçtiğimiz mayıs ayında yapılan KPSS sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı…

Kamu personeli seçme sınavı (KPSS) sonuçları sınav üzerinden uzun bir süre geçmesi sonrasında açıklandı. ÖSYM‘nin resmi sitesinden açıklanan KPSS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. 2016 KPSS sınav sonuçlarını haberde yer alan linke tıklayarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz…

SONUÇLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Memur adayları aylardır bugünü bekliyordu. ÖSYM daha önce açıklayacağı KPSS sonuçlarını 14 Temmuz 2016 tarihine erteleyince heyecan tavan yapmıştı. Büyük gün sonunda geldi.

Şimdi milyonlarca memur adayının gözü osym.gov.tr adresinde.

ÖSYM 2 SORUYU İPTAL ETTİ

2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları açıklandı. ÖSYM, Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçığında yer alan 63. sorunun ve Genel Yetenek Türkçe Testindeki 11. sorunun iptal edilmesine karar verildiğini bildirdi.

ÖSYM’den konuya ilişkin yapılan duyuruda, 22 Mayıs 2016 tarihinde uygulanan 2016-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ile 29 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşen 2016-KPSS Lisans Alan Bilgisi sonuçlarının, saat 16.30′da açıklandığı belirtilerek, “2016-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri’ne ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup ÖSYM Yönetim Kurulu kararının uygulanmasına teminen; Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçığında yer alan 63. sorunun ve Genel Yetenek Türkçe Testindeki 11. sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. İptal edilmiş olan sorular, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adaylara gönderilmeyecek olup adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin resmi internet adresinden (https://sonuc.osym.gov.tr) T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir” denildi.